Úvod > Naše škola > O nás

O nás

Škola je určena pro děti od 1.-5. třídy. V každém ročníku máme jednu třídu. Je zvykem, že v první třídě učí ředitelka školy. Ve druhé pak žáky převezme učitelka, která je s nimi až do 5. třídy.

Vzhledem k tomu, že jsme školou neúplnou (1.-5. třída), musí žáci pokračovat ve školní docházce na základě žádosti na jiné škole. Naší spádovou školou je ZŠ Stoliňská. Je však možné si vybrat jakoukoliv počernickou školu. Žáci 5. tříd skládají v dubnu zkoušky na víceletá gymnázia.

Ve škole nezvoníme. Výuka začíná v 8 hodin a končí podle rozvrhu hodin. Při pěkném počasí tráví děti velké přestávky venku.

Školu obklopuje velká zahrada vybavená učebnou v přírodě, travnatým hřištěm a prolézačkami.

Kuchyně s jídelnou je v suterénu budovy.

Desatero naší školy

1. Přicházíme vždy včas a v dobré náladě.
  2. Jsme slušně oblečeni a upraveni.
  3. Přicházíme připraveni a jsme ochotni se učit.
  4. Vzájemně se respektujeme a ceníme si názoru druhých.
  5. Jsme zodpovědní za své činy.
  6. Jsme ohleduplní a taktní ke každému.
  7. Jsme hrdí na svou práci, dosažené výsledky a úspěchy.
  8. Pečujeme o školu a její okolí.
  9. Potrpíme si na dobré mravy a způsoby.
  10. Vzájemně si pomáháme.

Školní družina

Školní družina má provoz denně od 6,30 do 17 hodin a má tři oddělení. Ta jsou určena převážně dětem od 1. - 4. třídy. Do 15.8.2023 musí být  zaplacený poplatek ve výši 300 Kč bankovním převodem. Přednostně zařazujeme děti z nižších tříd. Žákům 5. třídy poskytneme dozor před odpoledním vyučováním. Každé oddělení družiny má svou místnost.