Základní škola Spojenců 1408

Připomínky ke stravování

25. Leden 2017 - 11:08 -- bleskova

Vážení rodiče,

reaguji na připomínky některých z Vás ze 3. třídy na třídních schůzkách. Např.: vařte to, co dětem chutná, nedávejte jim možnost výběru.

Školní stravování probíhá podle norem a spotřebního koše daného státem. V listopadu jsme měli kontrolu ve školní jídelně včetně jídelníčků a nebylo shledáno žádného pochybení. Zápis je ve škole k nahlédnutí.

Našim cílem je, aby se dítě v jídelně najedlo. Jsou děti, které když dostanou na talíř vše, bez možnosti výběru, tak se jídla ani nedotknou. To jsme zavedli hned po třídních schůzkách. Po týdnu jsem zjistila, že vyhozeného jídla výrazně přibylo.

S vedoucí školní jídelny jsem se dohodla, že se vrátíme ke "starým pořádkům" a děti budou mít možnost výběru. Určitě je nikdo nesmí nutit do jídla, ale budeme je pobízet k ochutnání všeho. V případě, že s tímto rozhodnutím nesouhlasíte, nebojte se kontaktovat mě nebo vedoucí jídelny. Určitě není problém se dohodnout o individuálním postupu vhodném pro vaše dítě.

S pozdravem N. Blesková